Website ve Anahtar Kelime

Website ve Anahtar Kelime Belirleme

Yeni bir site açmaya hazırlanıyoruz varsayalım. Sitemiz konusu Tarih. Konu aynı zamanda anahtar kelime olarak kullanmak ne kadar mantıklı eğer değilse, anahtar kelime nasıl belirlenmeli?​

hocam anahtar kelime olarak tarih kelimesini secmen cok mantikli degil. cok genis ve arama hacmi yuksek bir kelime. onun yerine Long tail anahtar kelimelere yonel. oncelikle sitende hangi sayfanda hangi tarih uzerine makalen olacaksa anahtar kelime olarak onu secmen mantikli. mesela osmanli tarihi lale devri gibi. bunun icin Google kendi anahtar kelime aracini kullanarak yardim alabilirsin.

Büyük düşün kelimen, tarih ve varyasyonları olsun osmanlı tarihi islam tarihi gibi ama sen ağırlık olarak konulara ver. Mesela Osmanlı da bilmem ne savaşı bunda sıralamaya gir bu gibi 50-60 kelime de ilk sıraya gelsen günlük ortalama 3-4 k hit alsan azıcık bir zorlama ile tarih gibi kelimelerde iyi yerlere gelecektir. Ben özellikle bunu tatlı tariflerinde yapmıştım, ardın sıra kolay tatlı tarifleri gibi kelimeler kendi kendine geldi.