Ucuz Yollar İle Youtube Video Seosu Yapmak

fixerkit

fatihhuner

Alışma Sürecinde
İşin aslına bakarsanız bunu bir defa denedim ve yaklaşık bir iki ay sonra video hem google aramaların da hem de youtube aramalarında ilk sayfalara doğru geldi.
1. Öncelikle videoyu özgün olarak yükledim, daha önce her hangi bir yerde olmayan bir video seçtim ve onu yükledim. Video editleme ile bir kaç yazı falan ekledim.
2. Videoya özel photoshop'ta öne çıkan görsel yaptım özgün olarak.
3. Yaklaşık 500-600 kelimelik makale yazdım açıklama kısmı için ve ortalama 4-5 konu ile ilgili etiket girdim.
4.Seoclerk adlı sitede oldukça ucuz yollu youtube hizmetleri var. Ben 15 bin izlenim ve 300 kusuratlı beğeni aldım. Aynı site üzerinden sosyal paylaşım hizmeti aldım ve videoyu google plus, linkedin gibi platformlarda paylaştım. Ortalama bana 5-6 dolara mal oldu bu.
5. Sonra kendi elimde olan plurk, scoop it gibi bazı sosyal sitelerde paylaştım.
6. http://masspings.com/youtube-video-backlink-generator bu siteden videonun id'sini yazıp bir çok video paylaşım platformuna paylaşım yaptım.
Sonra kendi haline bıraktım şuan ortalama 5-6 aydır hala ön sıralar da kelimesi. Şunu da belirtiyim benim çalıştığım sektör de kelimelerin aranma hacmi düşük ama rekabet yüksektir, çünkü bir makinanın fiyatı ortalama 50-100 euro en düşük.
Çalışma yaptığım kelime : tersiyer kırıcı
Video :

link çıkışı olmasın diye videonun görselini atayım dedim...

Youtube SEO için daha çok böyle bilgilendirici hikayeler gerek.

Her kes bir başasınını yazarak diğer arkadaşlara da yol gösterirse çok güzel olur :)

Paylaşım için teşekkürler,bi dönem youtube kovaladım güzel kazançlar verdiği oldu telif vs. sıkıntılarından dolayı kendi sektörüme dönüş yapmıştım, tekrardan denemek istiyorum,mevcut konunuzunda youtube çalışmamda fayda sağlayacağını düşünüyorum..