Seo'yu Öğreneyim Derken İşin İçinden Çıkamıyorum.

Herkese Merhaba !

Yaklaşık 1-2 Haftadır heyecan ile başladığım "SEO" öğrenme çabalarım yanlış yönlendirmeler sonucu şu an için hüsran durumundadır.
Müslüm hocamın videolarını izledim, ordan başka birileri bi yerlere çekti beni, ama kafam inanın allak bullak oldu. İç seo'ya başladım kendimi bir anda nasıl olduysa dış seo'da buldum aradan 1 gün geçti Adwords'te buldum, Adwords'ten çıktım tanıtım yazısı makale videoları izlemeye başladım.

Hani Kıymalı pidenin içine çilek reçeli sürüp yersiniz ya, şu an tam o durumdayım. Çok ama çok hevesliyim, Facebook sayfamızda paylaşılan imlemelerin bile ne işe yaradığını halen daha mantığımda oturtamadım.

Sizden ricam, beni yönlendirebilir misiniz ?
Nerden başlamam gerekir ? Hangi yolu izlemem gerekir ?

Değerli vaktinizi bana ayırdığınız için

Merhaba. Öncelikle sitelerin kuruluş aşamalarında yapılması gereken site içi SEO ayarlarını araştırmanız gerekir. (Site başlığı, link yapısı nasıl olmalıdır vb. gibi) İkinci aşamada içerik girerken uygulamanız gerekenleri öğrenmeniz gerekir. (Yani, On-Page SEO) Site içi SEO'yu anlayıp, siteyi ve içeriklerinizi SEO uyumlu hale getirdikten sonra site dışı SEO aşamasına geçebilirsiniz. Tanıtım yazısı, Adwords vb. araştırıp deneyebilirsiniz.

Yeni sıfırdan başladıysanız, öncelikle bir içeriği arama motorları ve ziyaretçiler için en iyi bir şekilde nasıl hazırlayıp yayınlarım, bunu yanıtlamanız gerekiyor...

hocam bende yeni basladim sayilir. anladigim kadariyla SEO oyle 1-2 haftada ogrenilecek Kadar kolay degil. uzun sure oku arastir. konudan konuya atla geri don bak. en son kendine bir rota belirle. siteyi aldigin Zaman once ne yapman gerekiyor on page seo icin siralama yap. onlari bitir sonra obur konulara gec. denemeden olmuyor birde deneme yanilma yontemini kullan. takildigin yerde bir bilene sor Burda isin uzmani insanlar var.