SEO Uyumlu - Semantik Makale Yazılır

#1
Merhaba arkadaşlar,

İngilizce'de genel olarak "Semantic SEO" şeklinde tabir edilen, ülkemizde ise "Semantik makale" şeklinde kullanılan kriterlere uygun olarak makale yazılır.

Semantik SEO veya semantik makale ile ifade edilen nedir? Detaylı bir şekilde şu yazılara göz atabilirsiniz: 1) https://moz.com/blog/what-is-semantic-search 2) https://moz.com/blog/semantic-seo-questions

Aşağıda sıraladığım basamaklar (ve belirttiğiniz anahtar kelimeye bağlı olarak ek işlemler uygulanarak) semantik makale yazılır.
  1. Belirttiğiniz anahtar kelimede, ilk sayfada yer alan kelimeler "Keyword Density Checker Tool" ile kontrol edilir. Rakiplerinizin en çok kullandığı sözcükler not edilir.
  2. Anahtar kelimelerle bağlantılı Longtail Keywords (uzun kuyruklu anahtar kelimeler) tespiti yapılır. Bulunan sözcükler not edilir.
  3. Anahtar kelimeniz Google'da, Bing'de, Yandex'te aratılır. Arama sonuçları sayfasının altında yer alan kelimeler listesi (LSI Keywords) not edilir.
  4. Verdiğiniz anahtar sözcükler Google Adwords Anahtar Kelime Planlayıcı'da aratılır ve öneriler kısmında bulunan sözcükler not edilir.
  5. İlk 4 basamaktaki kelimelerden oluşturduğumuz listemizi hazırladıktan sonra ilk sayfadaki rakip sitelerinizin makaleleri incelenir.
  6. Konu hakkında gerekli analize ve bilgiye sahip olduktan sonra yazım aşamasına geçilir. Listemizdeki kelimeler göze batmayacak şekilde makale içerisine serpiştirilir.
  7. Makaleler h2 ve gerekirse h3 başlıkları da kullanılarak hazır hale getirilir.
  8. Eğer anahtar kelime ve siteniz için uygunsa Photoshop aracılığı ile uygun bir görsel hazırlanır, varsa logonuz eklenir.
  9. Makale ve görsel Winrar olarak teslim edilir.
Ücret: 100 kelimesi 3.5 TL - Önce iş teslim edilir.

Not: Yukarıda "Semantik makale nasıl yazılır" izlediğim yöntemi anlattım. Bu yöntemleri kendiniz uygulayarak da bir çok anahtar kelimede güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

İyi forumlar...
 
Last edited:
#6
Hocam örnek çalışmanız varsa gösterebilr misiniz ?
Basit bir örnek olarak, biraz da forumun gücünden kaynaklı olarak, Google'da semantik makale nedir ve semantik makale nasıl yazılır diye arama yaparsanız, bu konuyu ilk sayfada görebilirsiniz hocam... Özel mesaj gönderirseniz de, bir kaç örnek atabilirim.