Rakip Analizi (ahrefs-backlink)

Sedatkahraman

Alışma Sürecinde
#1
Merhabalar. Rakiplerin analizini yaptığım zaman, alakasız yerlerden backlink aldıklarını görüyorum. Genelde yabancı dizinler ( rusça, çince vs). Buralardan backlink alınabilecek durumdaysak, eşitlenmek adına backlink almalı mı? Almamalı mı? :) Teşekkürler.
 
#2
Alabilirsiniz. Sonuç itibariyle sitenize referans oluşturmanız gerek ama dikkat etmeniz gerekenler var. çöp sitelerden almayın. DA ve PA sı yüksek sitelerden almaya bakın. Bir ara facebook grubunda yabancı sitelerden alabileceğiniz backlink listeleri paylaşılıyordu.
 

Sedatkahraman

Alışma Sürecinde
#3
Bu tip sitelerin çöp olup olmadığını çözebilmek adına, bi ara score (skor) bilgisi dolaşıyordu. Ama çok da takılmayın deniliyordu. Acaba link çıkışlarını inceleyip (eğer çoksa) ve site içeriğine göz atıp manuel bir şekilde mi skorlaştırmak lazım bilemedim :)
 
#4
Skor bilgisi dediğiniz PA ve DA olması gerek. Bunları kontrol edin eğer yüksek ve beklentilerinize cevap veriyorsa ekleyin vermiyorsa bulaşmayın. Bir diğer önerim backlink aldığınız yerlerin listelerini tutun ara ara kontrol edin olumsuz bir şeyler karşılaşırsanız hemen ona göre aksiyon geliştirin.
 
#7
Daha detaylı analiz etmek lazım ama şuan itibariyle baktığımızda adamların 14 binin üzerinde indexleri var DA değeri 40 üzerinde kullanacağınız siteyle kıyaslayın eğer birbirlerine yakınlarsa alabilirsiniz. Dikkat edin siteniz ile arası çok uçuk değerler konusunda.