İconları css sprite ile birleştirmek

fixerkit

Alfa

Yeni Üye
Selamlar seo big forum ailesi. GTmetrix şu sorunla karşılaştım. " Combine images using CSS sprites " biraz araştırdıktan sonra ne olduğunu buldum. Eğer birden fazla resimleriniz ya da iconlarınız varsa tek bir resimde hepsini alt alta ya da yan yana birleştiriyorsunuz ve CSS'in padding özelliği ile de belirli konumları çağırdıktan sonra hepsini o resim üzerinden çekiyor ve sunucunuzu yormuyor ve sayfa hızınızı artırıyor. Benim Şöyle bir problemim var. wordpress kullanıcısıyım eğer bilen varsa wordpresste nasıl yapabilirim. CSS konularına hakim arkadaşlar varsa yardım edebilir mi? Bu konuda özellikle Kamal Balayev arkadaşımında bilgisi varsa yardımcı olursa sevinirim.

limonsarisi

Front End Developer
Selamlar,

Fireworks veya online olarak https://spritegen.website-performance.org/ bu siteden iconlarinizi ekleyebilirsiniz sonra size iki adet çıktı verecek bir css ve css sprite uygun olan iconları tek bir png olarak verecek css dosyasında classlarınızı değiştirerek kullanabilirsiniz. Eğer bir sorun ile karşılaşırsanız bu post altında yazabilirsiniz.