Google SEO Nedir?

fixerkit

SEO

SEOBig Kurucu
#1
Google SEO, yani Google Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Google kalite yönergeleri ve sıralama sinyalleri dikkate alınarak, tarama oluşturma ve yapısal veri hatalarının giderilmesi ile yapılmaktadır.

Google SEO Nasıl Yapılır ?
Google SEO yapmak için, Google arama motorunun kalite yönergelerine son derece hakim olmalısınız ve Google'i çok yakından takip etmelisiniz. Google resmi olarak bir çok ücretsiz kaynak yayınlamaktadır. Sitenizi arama motoru için optimize ederken dikkatli olmalısınız. Sizlere sunulan Google kaynaklarına göz atarak yapmanız sağlıklı olacaktır.

Google SEO için Gerekli Kaynaklar;
Google arama motorunda SEO yapmak istiyor iseniz, ilk olarak resmi kaynakları dikkate almalısınız. Takip edeceğiniz ve Google tarafından sunulan bir çok kaynak bulunmaktadır;

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Başlangıç Kılavuzu
Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi
Official Google Webmaster Central Blog
Yapısal Veri Test Aracı
Mobil Uyumluluk Testi - Google Search Console

Mobil Web Sitenizin Hızını ve Performansını Test Edin

Kaynaklarından faydalanarak, SEO (Search Engine Optimization) Arama motoru optimize işlemlerini yapabilirsiniz. Ek olarak güncellenen arama motoru optimizasyonu içeriğindeki faydalı bağlantılara göz atabilirsiniz.

Ek: Bu belgede kullanılan bağlantı URL'leri
Bu belgede aşağıdaki URL'ler referans alınmıştır:

Unutmayın, SEO'da ilk kural ziyaretçilere değer vermektir. Sabırlı olmalı ve sitenizi ziyaretçileriniz ve Google Arama Motoru için Optimize etmelisiniz.
Sizlerde Google SEO hakkında görüşlerinizi bizlere bildirebilir, yararlı bir özet yazı sunabilirsiniz.
 
Last edited:
#4
Faydalı bir paylaşım teşekkür ederim hocam