Görselleri Yüklemeden Önce Boyutlarını Düşürme [Hızlı]

Görseller, toplam sayfa boyutunuz açısından (HTML / CSS / JS ile karşılaştırıldığında) fazla kaynak harcıyor.

Bu nedenle sitenize yüklemeden önce görsellerin boyutunu düşürmeniz gereklidir. Çünkü hala bir çok yerde internet yavaş ve internet hizmetleri kotalıdır.

Öncelikle detaylı bilgi isteyenler buraya tıklayarak Google görsel optimizasyonu hakkındaki makaleden yararlanabilir.

Şimdi pek bilgisi olmayanlar ve çok vakit harcamak istemeyenler için en uygun görsel optimizasyonu nasıl yapılır, anlatalım.

Site adresi: https://tinypng.com (Alexa dünyası sırası şuan 5000'lerde. Popüler bir site.)

Siteyi açıyoruz. Görselleri yüklüyoruz. Otomatik olarak optimize ediyor ve boyutunu küçültüyor. Size teker teker ya da toplu bir şekilde indirmek kalıyor.

Diğer optimize sitelerine göre avantajı nedir?
- Dosya adını değiştirmeden indirmek mümkün.
- Fotoğrafı yüklemek ve indirmek için mümkün olan en az tıklama ile işlem hallediliyor.
- Gerçekten güzel sonuçlar elde ediliyor.

İyi forumlar.

Picresize kullanıyorum ben. Ve ayrıca şunu sorayım: resmi sıkıştırmak için buraya yolladığımızda resmin özgünlüğü kayboluyor mu? Yani yazılım ile bizim göremeyeceğimiz şekilde resme bir kod yada şeffaf bir yazıyla reklam mı ekliyorlar?

Picresize kullanıyorum ben. Ve ayrıca şunu sorayım: resmi sıkıştırmak için buraya yolladığımızda resmin özgünlüğü kayboluyor mu? Yani yazılım ile bizim göremeyeceğimiz şekilde resme bir kod yada şeffaf bir yazıyla reklam mı ekliyorlar?
Şimdiye kadar böyle bir şey okumadım ve denk gelmedim. Aksine fotoğrafların meta verilerini sildiği için, diğer kaynaklardan indirdiğim resimlerdeki altyazıları vs silsin diye de kullanıyorum. Ama dediğiniz durum bazı yerlerde olabilir, neden olmasın.

bu konuda bir soru sormak istiyorum. resim optimizasyonunu Google page Speed yapiyor Hemde toplu ve cok kolay sekilde. neden kimse tarafindan pek kullanilmiyor acaba bilmedigim bir dezavantajimi var

bu konuda bir soru sormak istiyorum. resim optimizasyonunu Google page Speed yapiyor Hemde toplu ve cok kolay sekilde. neden kimse tarafindan pek kullanilmiyor acaba bilmedigim bir dezavantajimi var
Optimize ettiği resimleri kontrol ettiğiniz de tekrar optimize etmesini isteyecektir Google'ın resim optimizasyon aracı pek işlevsel çalışmıyor.

Ham fotoları pixresizer ile boyutlandırıp, irfanwiev ile kalite kaybı olmadan sıkıştırabilirsiniz. ikisinde de toplu olarak işlem yapabiliyorsunuz.