Farklı Bir SEO Taktiği. Piramit SEO!

#1
Öncelikle yazmış olduğu bu yazı yaklaşık 1 yıllık bir yazıdır. Bunu bilerek okumanız daha iyi olacaktır.

Piramit SEO son güncellemeden sonra kullanılması gereken en önemli SEO tekniklerinden biri diyebilirm.
Bir piramit şekli düşünün en üstte ana konunun olduğunu varsayalım. Yani piramitin en tepesinde olan bölüm. Alt bölümlerinde ise SEO nasıl yapılır, SEO teknikleri nelerdir, İç SEO nedir Dış SEO nedir, Sayfa hızı optimizasyonları nasıl yapılır, Arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır.

Piramit SEO tamamen ters mantık işliyor. İlk önce arama motoru optimizasyonu nedir diye bir konu yazıyoruz. Ardından sayfa hız optimizasyonları nasıl diye bir konu yazıyoruz. Resim optimizasyonları nasıl diye bir konu açıyoruz ve son olarak SEO nedir, SEO Nasıl Yapılır, SEO Teknikleri nelerdir diye bir konu açıp konular bittikten sonra.
Ana konumuzu yazmaya başlıyoruz.
İlk başta ana konu yani SEO Nedir diye yazılmıyor siz bunu anahtar kelimeniz olarak düşünün. Nedeni ise şudur: Piramit SEO Tersten gelen mantığının uygulanmasının sebebi. SEO Nedir diye bir konu yazdığınızda kullanıcılara SEO Nedir’i açıklamaya başladınız örneğin %99 ‘u SEO Nedir diye bir arama yapabilir. Ve daha önceden SEO Nasıl Yapılır gibisinden bir konunuz yoksa kullanıcınızı yönlendirme yapamazsınız ev kullanıcıyı tatmin eden bir içerik sunmamış olursunuz.
Bunun için ana konunuzu en son yazılması yada diğer yöntem ana konu yazılır ve sürekli güncellenir.

KAYNAK: https://www.bloggercan.com/piramit-seo-ve-teknigi-nedir-nasil-yapilir/
 
#6
Doğru bir şekilde yapılmaması durumunda içerik tekrarının oluşmasına neden olacak bir iç seo tekniğidir. Alt başlık olabilecek nitelikte olan konular ayrı konu olarak açılıp pramit seoya dahil edilmemelidir.
 
#7
Aslına bakarsanız her sektörede değil ama bir çok sektörde bu şekilde bir yapı ile içerikleri girmek ve düzgün stratejiler ile ilerlemek seo açısında başarı getirecektir diye düşünenlerden birisiyim. Şu anda yürüttüğüm projeye de içerikleri bu bağlamda giriyorum. Açıklayıcı makale içinde teşekkürler.