Bing'i Önemseyin

Evet seo denilince aklımıza ilk gelen Google olsa da bingi de önemseminizi şiddetle tavsiye ederim. Bunun ilk nedeni ; az veya çok bingin de bir kitlesi mevcut. Bu yüzden oradan gelen günlük hit bile sizlerin sitenizde ki hemen çıkma oranlarını ve benzeri seosal faaliyetlerini iyileştirebilir. Bu da direk google seosunu etkilemektedir. Ayrıca bugün arama motoru diye piyasa da dolaşan ve hatırı sayılır hite sahip olan bir çok arama motoru verilerini bing sitesinden çekmektedir, yani bing'te iyi yerde olmanız demek bir çok yer de iyi olmanız demenizdir.
Peki Bing Seo İçin Neler Yapılabilir?
Bing için öok ekstra şeyler yapmanız gerekmiyor, benim yaptığım analizler ile site hızı ve site içi linkleme gibi etkenler önemlidir. Ayrıca kaliteli olsun bir iki tane linkiniz olsun kafidir. Ve özellikle tavsiyem şudur bing newse kayıtlı olan sitelerden tanıtım alın az sayıda. Ve şunu üstüne basa basa söylüyorum, bing googleye göre daha geç index almaktadır. Ben de gittim bing webmaster toolsa sitemi ekledim, daha sonra haritamı v.s yolladım, sonra olarak bing gibi getir diyerek yaklaşık 20 adet linkimi çağırdım. Sonuçlar olarak şuan iyi yerlerdeyim diyebilirim.
https://www.bing.com/search?q=konkasör konkasortesisi.web.tr ve fabo içeren siteler bana aittir. Umarım bu yazı size faydalı olmuştur.