Bing'i Önemseyin

fixerkit

fatihhuner

Alışma Sürecinde
#1
Evet seo denilince aklımıza ilk gelen Google olsa da bingi de önemseminizi şiddetle tavsiye ederim. Bunun ilk nedeni ; az veya çok bingin de bir kitlesi mevcut. Bu yüzden oradan gelen günlük hit bile sizlerin sitenizde ki hemen çıkma oranlarını ve benzeri seosal faaliyetlerini iyileştirebilir. Bu da direk google seosunu etkilemektedir. Ayrıca bugün arama motoru diye piyasa da dolaşan ve hatırı sayılır hite sahip olan bir çok arama motoru verilerini bing sitesinden çekmektedir, yani bing'te iyi yerde olmanız demek bir çok yer de iyi olmanız demenizdir.
Peki Bing Seo İçin Neler Yapılabilir?
Bing için öok ekstra şeyler yapmanız gerekmiyor, benim yaptığım analizler ile site hızı ve site içi linkleme gibi etkenler önemlidir. Ayrıca kaliteli olsun bir iki tane linkiniz olsun kafidir. Ve özellikle tavsiyem şudur bing newse kayıtlı olan sitelerden tanıtım alın az sayıda. Ve şunu üstüne basa basa söylüyorum, bing googleye göre daha geç index almaktadır. Ben de gittim bing webmaster toolsa sitemi ekledim, daha sonra haritamı v.s yolladım, sonra olarak bing gibi getir diyerek yaklaşık 20 adet linkimi çağırdım. Sonuçlar olarak şuan iyi yerlerdeyim diyebilirim.
https://www.bing.com/search?q=konkasör konkasortesisi.web.tr ve fabo içeren siteler bana aittir. Umarım bu yazı size faydalı olmuştur.
 

Furkan

Alışma Sürecinde
#2
Sıralamanın önemi Google - Yandex - Bing olarak gidiyor. Google'nin yanında tabii ki diğer platformlarıda önemsemek gerekir.
 
#3
Geçtiğimiz son 1 haftadır, bing webmaster tool sayfasına giriş yapılamıyor. Ne tür bir güncelleme yapıyorlar ya da bu aracı kapatıyorlar mı acaba?:unsure:
 
#4
Google için başarılı bir çalışma yapanlar diğer arama motorlarında zaten çıkıyorlar ama dediğiniz gibi etkiyi arttırmak için diğer arama motorlarının webmaster araçlarına kayıt yapmakta site haritalarını göndermekte fayda var.
 
#5
Önemsenmesi gerekiyor ama asıl enerjinizi harcamanız gereken sırayla google yandex ve bing olmalıdır. Türkiye arama motorunda asıl pazar sahibi kimse onu en çok dikkate almak gerek. Global çalışıyorsanız işin rengi değişecektir.