Yeniden pazarlama nedir? Bunu nasıl aktif edebilirim?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Remarketing olarak da geçen yeniden pazarlama sistemini Adwords’de nasıl kullanabilirim? Kod mu eklemem lazım nasıl kullanırım?

Devam Ediyor 0
Adwords Cüneyt 3 ay 1 Cevap 108 görüntüleme 0

Cevap ( 1 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Remarketing aslında günümüzün en iyi pazarlama yöntemlerinden birisidir diyebilirim. Sadık müşteriler edinebilmek ve ve müşterilerinizin marka bilinirliğini pozitif anlamda algılayabilmesi için gereken önemli bir çalışmadır.

  Yeniden pazarlamayı Adwords’de aktif etmek için farklı yöntemler var. 5 farklı yeniden pazarlama stratejisi bulunuyor. Bunlar sırasıyla standart remarketing, dinamik remarketing, arama ağına yönelik remarketing, video remarketing, müşteri listelerine remarketing dir.

  Örneğin bir müşteri sitenize geliyor ve geziyor içeriklerinizi ya da ürünlerinizi inceliyor. Sonrasında sitenden çıkıyor. Sürecin devamında Google reklamlarının bulunduğu x sitesine girdiğinde bu sitede sizin reklamlarınızın tekrar karşısına gelmesine remarketing yani yeniden pazarlama diyoruz.

  Remarketing kurulumu oldukça meşakkatli ve süreç alan bir durumdur. Öncelikle yeniden pazarlama listeleri oluşturmanız gerekir. Bu listeyle birlikte sitenize bir kod ekleyeceksiniz. Bu kod gelen kullanıcıları tespit edip onları listeye kaydeder ve o kullanıcılara tekrar tekrar sizin reklamınızın gösterilmesini sağlar.

  Google Adwords ekibi kurulumu çok da açıklayıcı bir video ile anlatmış, izlemeni tavsiye ederim.

  https://www.youtube.com/watch?v=PsXXLvieuFk

  Eğer bu konuda teknik bilgiye sahip değilsen destek almanı öneririm.

Cevap bırak