WordPress magazin portal sitesi icin onerileriniz

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Merhaba wordpressde magazin portal sitesi kurucam..gunluk 10 konu ve her konuda 10 resim olucak.Wordpressde resim yuklerken uploads klasorunde 1 resmin otomatik farkli boyutlari olusuyor..şimdi ben bu site icin resimleri direk upload ediyim yoksa vds alip resim upload scripti kurup resimleri ordan tek tek siteye çeksemmi daha iyi?bu konuda fikirleriniz nedir arkadaslar

Devam Ediyor 0
Wordpress Ares 3 ay 2 Cevap 106 görüntüleme 0

Cevaplar ( 2 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Direkt olarak upload etmeni tavsiye ederim. Disaridan verileri cekmen iyi olmaz. Arti farkli boyutlarda resimleri olusturmasinin sebebi temadan kaynaklaniyor. Bazi temalar asiri deredece farkli boyutta resime gereksinimi duyuyor. Mesela newspaper temasi cok sayida resim boyutu olusturuyor. Siteyi yayina sokmadiysan az resim boyutu gerektiren tema kullanmani tavsiye ederim.

 2. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Dediğiniz şeyin yani resimlerin farklı boyutlarda oluşturulmasının sebebi temanın belirli bölümündeki resim yerlerine uyum sağlaması içindir. Atıyorum temanızın slider bölümündeki manşet resimleri için 609×504 boyutu lazım, siz 1920×1080 boyutunda bir resim yükleseniz bile onun 609×504 boyutunu oluşturacaktır manşet alanı için, birçok kısım için düşündüğünüzde birçok farklı boyut ile kaydedilecektir resim.

  Sorunuzun cevabına gelecek olursam dışardan veri çekmemeniz bence de daha iyidir. Hız açısından tasarruf edeyim diyorsanız CDN kullanabilirsiniz.

Cevap bırak