Sitem ilk sayfadan kayboldu hedef kelimesinde ne yapmalıyım?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Şimdi 30. sırada ve anasayfası yerine alakasız bir iç sayfası çıkıyor tekrardan anasayfayı getirmek için ne yapmamı önerirsiniz?

 • Backlink almalımıyım?
 • İçerik girişi devam ediyor hız kesmedim.
 • Link reddetmedim etmeyeceğim çünkü hatalı bir backlink almadım kontrol ettim. Anti seolara baktım düzenli bir şekilde onlarla alakalı olamaz.

Ne önerirsiniz tekrardan anasayfayı getirmek için? Manuel spam yok anasayfası çıkıyor farklı arama sonuçlarında

Devam Ediyor 0
SEO halil 3 ay 5 Cevap 2999 görüntüleme 0

Cevaplar ( 5 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Özellikle müslüm hoca cevap verirse çok memnun olurum.

 2. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Aynı sorunu bende yaşıyorum gerçekten önemli bir sorun halini aldı artık. Ne yaptıysam bir türlü çözüm bulamadım bende iç sayfasıda çıkmıyor kelimeden tamamıyla kayboldu.

 3. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Benzer sorunla benden karşılaştım uzmanlardan hala cevap gelmemiş?

 4. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Bu son güncellemelerden sonra daha da arttı bu olay ne yapacağız bilmiyoruz.

 5. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Arkadaşlar domain adınız eğer jenerik ise veya jeneriğe yakın ise artık Google arama sonuçlarında gelmeniz için baya bir uğraşmanız gerekiyor. Hatta şöyle belirtmeliyim ki, Google Adwords kullanmadan gelmenin çok zor olduğunu mobil kullanıcı dostu ve hatasız css sahip kodlarınız olsa bile Google Adwords kullanmaya mecbur tutuyor diyebilirim.
  Bunun haricinde sitenizin adını örneğin: domainadresiniz.com şeklinde google yazdığınızda kategori çıkartıyor ise geçmişler olsun diyorum. Hani Google sevdiği siteyi aşağıya kategoriler çıkartıyordu ya şimdi artık o sevdiği site anlamında kullanılmıyor. O sadece sizin anahtar kelimenizde para harcamanızı istiyor. Kelimenizde ilk sayfada olan sitelerin adreslerini kontrol ettiğinizde hepsinin adwords verdiğini göreceksiniz.
  Yani Adwords kullanmazsanız geriye atarım sizi diyor. Güncelleme ayağı yalan, eskiyi hatırlayın toplistlerle 1.sayfaya 1.sıraya gelirdik, şuan ise şöyle bir uygulamaya geçti, mesela alt sayfaya bir içerik eklediğinizde 1.sayfaya geliyorsa ve ana sayfanız kelimesinde ilk sayfada değilse bunun anlamı Google Adwords kullanmaya mecbur tutmasından kaynaklıdır. Google domain’in jenerikliğini ön plandan çıkartıp, kendisini tanrı olarak gördüğü için kaliteden ödün vererek, artık kendisi ile çalışan web sitelerine öncülük etmektedir. Kısaca belirtmem gerekirse, unutmayın bir domain’in kısa ve anlaşılır olması sitenin Google arama motorunda üst sıraya gelmesi için bir sebepti, ancak şuanda bu böyle değil, Çünkü bir sitenin alt sayfasının çıkıp ana sayfasının sıralama sonuçlarında geriye atılması etik olmadığı gibi “paran varsa yancıkta oynar gönül kancıkta” diyerek HZ Google’un bizi kucağa alabileceği konusu düşündürücü. Buradan çıkan sonuç çözüm odaklı olmasa bile biraz düşünmenizi istiyorum. Biraz Adwords’e para verince normal arama sonuçlarında yukarıya çıktığınızı göreceksiniz. 🙂 Adwords kullanıcısı olmadan Google’u anlamak zor.

  Not: Arkadaşlar eğer Google dizininde üst sıraya gelmek istiyorsanız, önerim Google Analitiği silip, içeriğe giren sayısını göstermeyin. Sonuç’da almış oldukları prensipler içerisinde bir sitenin Google Analitik kullanmasına şart koşuyor. Şimdi size soruyorum, jenerik bir alan adınız var ve arama sonuçlarında çıkmıyorsunuz, hitinizi bildiği için sizi yukarıya çıkartmadığını hiç düşündünüz mü? Google Analitik bir sitenin hangi kelimeden hit gelip, günlük hitinin hangi sitelerden geldiğini gösteriyor. O sebeple sitenizi Google dizininde gerilere atıyor çünkü hiti yüksek olan veya reklam alıp farklı iplere erişen sitelere öncülük tanıyor. Google ‘da 1.sayfada gelmek için Analitik, Maps, Webmastertools kullanmamaktır 🙂 Çünkü Google’a ait hangi kodu koyarsanız koyun, arka planda siteye girenlerin mac ip adresinden tuttunda her konuya erişebiliyorlar. Size soruyorum, erişebildiğiniz insanlar mı önemli? Yoksa erişemediğiniz insanlar mı? Google büyük olduğunu düşündüğü için sayfanızda analitik kullanmanız için size ulaşabileceğini ve botlarının beyinlerinde bu site neden analitiği kullanmaya devam etmedi diye düşünmesini sağlarsanız sıralamanız yükselecektir.
  Sitemap dosyalarını yükleyip, sonrasında sitenizin sahipliğini doğruladıktan sonra silin kodları 🙂
  Denemesi bedava, kendinizi tasma takıp esir edeceğinize alayına gider yapın, korktuğunuz hiçbirşey size geri gelmeyecektir. Korkunun Googleda 1.sayfada gelmeye faydası yok. Kaybedecek olan siz değil, Google’dur.
  Birde doğru yerde olduğunuzu anlamak isterseniz, Bing arama motorunda kelimenizi sorgulayın eğer ilk sayfada çıkıyorsanız, %100 Adwords kullanımına sizi yönlendirmektedir. Bakın Google’da ana sayfada gelmeyen kelimenizi Bing arama motorunda sorgulayın, eğer ilk sayfada geliyorsa sizde sorun yok demektir. Bu sadece keyword domainler için geçerlidir. Alt sayfalar için değildir. Bu yazdığım mesaj: Sadece anahtar kelimesinde, ilk sayfaya gelemeyenler içindir. Bakın ilk sayfadan kastım : eğer ilk 50 site arasında iseniz heyecan yapmayın, ancak 50’nin arkasındaysanız heyecan yaparak yukardakileri uygulayın, çünkü kaybedecek hiçbirşeyiniz yok. Zaten sıralamada değilsiniz, ne kaybedeceksiniz ?

Cevap bırak