Seo mu AdWords mü? Hangisi daha uzun süreli ve etkili olacaktır?

Rapor et
Anket

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Sonuçlar

Bir e-ticaret sitesinde uzun vade planlamaları için Sem mi Seo mu öncelik olmalı. Sonuçta ikiside kurulacak evet ama öncelik hangisine verilmeli ki düşük bütçelerle bu pazara girilebilsin.

Devam Ediyor 0
E-ticaret Mert 3 ay 2 Cevap 126 görüntüleme 0

Cevaplar ( 2 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  E-ticaret sitelerinin ilk öncelikle, site içi optimizasyonlarının ve anahtar kelime yerleşimlerinin çok iyi yapılması gerekiyor. Adwords tarafında verimlilik elde etmek için çok önemlidir.
  Google Merchant Center reklamları ile desteklenen bir e-ticaret sitesi uzun vadeli olarak yoluna devam edecektir.
  Bu süreç içerisinde SEO zaten sürekli gerekmektedir. Tarama, oluşturma hataları, ürün performansları.
  CRO geri dönüşüm optimizasyonlarının yapılması gibi bir çok unsur bir uzman yardımı ile ancak düzenli ve kontrol altında tutulabilir.
  %50 oranında ikiside çok gerekli diyebiliriz. Özellikle sitenin ilk kurulduğu dönemlerde adwords desteğine çok fazla ihtiyacı olacaktır. Marka oluşumu sürecinde görüntülü reklam ağı denemeleride yapılmasını tavsiye ediyoruz.

 2. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  İkisi de gerekli destek ekibimizin dediği gibi, ancak uzun vadede sorunuzun cevabı SEO. Uzun vadede kesinlikle daha da yararlı olacaktır. Çünkü Adwords sürekli bir bütçe gerektirir ve günlük belirli bir bütçe ayırmanız gerekir. Ancak SEO’da ise belirli konumları belirli fedakarlıkları yaparak parsellediğiniz zaman güncellik ve istikrar ile yerinizi koruyabilir ve fayda almaya devam edebilirsiniz.

  Ama bu cevabım sizi Adwords kullanmayın SEO yapın gibi bir algıya yanıltmasın lütfen. SEO, uzun vadede sizi kesinlikle daha karlı çıkaracaktır, Adwords reklamlarının her o kelimeyi arayana görünmediğini de göz önünde bulundurursak.

Cevap bırak