SEO çalışmalarına nereden ve nasıl başlamam gerekiyor?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Yeni bir web sitem var, seo hakkında pek bilgi sahibi değilim. Anladığım kadarı ile yapmam gerekiyor lakin nereden ve nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Kısaca neler yapmam gerektiği hakkında bilgi verirmisiniz?

Devam Ediyor 0
SEO Ersin 3 ay 3 Cevap 115 görüntüleme 0

Cevaplar ( 3 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Oncelikli olarak site alt yapisina odaklanmalisin. Tasariminin hizi yuksek ve responsive olnali.

  Daha sonraki surec kaliteli makale uretmek olmali. On page SEO kurallarini dikkate alarak makale üretmelisin. On page SEO genis bir konu. Bunun icin internet ustunden arama yaparak bilgi alabilirsin.

  Tum bunlari hayata gecirmene ragmen istedigin duzeyde siralama alamadıysan off page seo calismalarina başlamalısın. Ozdes iceriklere sahip yerlerden backlink temin ederek web siteni güçlendirilebilir ve siralamalarda uste cikabilirsin.

 2. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  SEO çalışmaları sitenizin açıldığı andan itibaren başlar ve bitmeyen bir süreçtir. Temelinde içerik ve kullanıcıya verim yatmaktadır. Backlink kavramını duymuşsunuzdur, bir sitenin başka siteyi referans göstermesi olarak düşünebilirsiniz, şimdi gelin bunu gerçek hayatla bağdaştıralım, o zaman her şeyi daha net anlayacaksınız.

  Backlink vermek bir sitenin diğer siteye kefil olması dediğim gibi, gerçek hayatla bağdaştıracak olursak siz bir doktor adayısınız, size bir doktorun mu kefil olması iyidir, yoksa avukatın mı kefil olması doğal ve iyidir ? Elbette doktorun kefil olması iyidir, SEO’da doğallık dediğimiz de budur işte, sizinle aynı sektörden sitelerin size kefil olması .

  Peki siz tam olarak kendinizi yetiştirmemiş bir doktor adayısınız ve uzman bir doktor size referans olursa ne olur ? Elde ettiğiniz konumdan tepetaklak düşersiniz. SEO’da da bu durum böyledir, sitenizi içerik ve UX açısından tam donanımlı hale getirdikten sonra backlink ve dış kaynaklı çalışmalara başlamak gerekir. Kısaca sorunuzun cevabı, SEO içerik ile başlar, kullanıcı deneyimi ile sürdürülür ve backlink ile desteklenir.

 3. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Bence öncelikle işinizin ne olduğuna karar vermelisiniz ve bu doğrultuda zaman yönetimi konusuna dikkat etmelisiniz.

  Nedir bu zaman yönetimi?

  İşinizin insanlara değer katan ve bu konuda bir şeyleri bulmak, öğrenmek, satın almak gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuşsa ve siz bu hizmeti verecek doğru kişi olduğunuzu düşünüyorsanız zamanınızı bu işe yoğunlaştırmalısınız.

  Temel seo kavramları ile ilgili bir çok kaynak internette mevcut ve ana konuları backlink almadan uygulayabilirsiniz. Fakat detay konular çok fazla vaktinizi alacağınızdan sizin işinize olan heyecanınızı ve enerjinizi en önemlisi zamanınızı alacaktır.

  Bu doğrultuda doğru planlama yaparak ilerlemeniz seo yapmanızdan çok daha önemlidir.

  Sevgiler.

Cevap bırak