Search console üzerinde uluslararası hedefleme neden otomatik Türkiye seçili?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Butik sektöründe bir sitemiz var ve yerel alan uzantılarından com.tr kullanıyoruz, lakin biz yurt dışına da ürün satışı yapan bir firmayız. Bunun için search console üzerinden uluslar arası hedefleme alanını değiştirmem gerekiyor, lakin otomatik olarak Türkiye seçilmiş durumda acaba ben yanlışlıkla daha seçmiş olabilir miyim, eğer daha önce seçti isem değiştirme şansım var mı?

Devam Ediyor 0
Search Console Destek Ekibi 2 ay 1 Cevap 94 görüntüleme 0

Hakkında Destek Ekibi

Cevap ( 1 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Search console üzerinde com.tr yani dediğiniz gibi yerel subdomain alan adları otomatik olarak uluslararası hedefleme alanları Türkiye seçilmektedir. Bu işlemi siz değil, Google otomatik olarak yapmaktadır. Türkiye uzantılı bir alan adı kullandığınız için bu durum oluşmaktadır.
  Eğer birden fazla ülkeye satış yapıyor iseniz, Subfolder ile farklı dillerde ürünlerini sergilemeniz kontrol etmeniz açısından, yani ek mülk açmadan kontrol sağlamanız açısından daha kolay olacaktır. Farklı ülkeler için hreflang kullanabilirsiniz.
  Uluslararası hedefleme hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için;
  Google Uluslararası hedefleme https://support.google.com/webmasters/answer/6059209?hl=tr yönergelerine göz atabilirsiniz.

  Header dosyanı içerisine bölümünde etiketini kullanabilirsiniz.
  Hreflang hakkında daha fazla teknik bilgiye;
  https://support.google.com/webmasters/answer/189077 adresinden ulaşmanız mümkündür.

Cevap bırak