Rakip Analizi Nasıl Yapılmalı ?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Rakip analizi yapmak birçok kaynaktan okuduğum üzere SEO’da önemli bir kısım, ancak ben rakip analizi nasıl yapılır tam olarak bilmiyorum ? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum, teşekkürler.

Devam Ediyor 0
SEO Fevzi 3 ay 1 Cevap 93 görüntüleme 0

Cevap ( 1 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  İyi bir rakip analizi iyi bir seo ve web bilgisi gerektirmektedir. İlk olarak neyin doğru olup neyin yanlış olduğunu bilmek gerekmektedir.

  Bir çok rakip analizi sonucunda ortaya çıkan sonuç sitenin gerilemesine sebep vermektedir. Bu sebeple alınan sade bir rakip analiz raporu doğru yorumlanmadığında büyük yanlışlara sebep vermektedir.

  Dikkat edeceğiniz genel hususlar; Sitenin hız raporları, sayfa derinliği, içerik oranları, sayfa sayısı, etiketleri, reklam verdiği kelimeler, organik trafiğini en çok aldığı sayfa ve sebepleri, doğrularından çok yaptığı hataları, backlik analizi ( burada görülen en değerli link bile reddetme listesinde olabilir unutmayın ), site eticaret sitesi ise fiyatları. Bu fiyat konusunu Türkiye’de pek kullanılmasada “price2spy” üzerinden rapor şeklinde anlık olarak ücretli bir üyelikle takip edebilirsiniz.

  Rakip analizi yaparken verebileceğim en değerli tavsiye ise sadece en iyi rakibinizi değil en kötü rakibinizide analiz etmeniz olacaktır, zira Sokrates alimlerle değil cahillerle konuşarak doğruları bulmuştur.

  Başarılar.

Cevap bırak