Html5 seo için Önemli mi? Bir tema html5 kodlaması ile yapıldığı nasıl anlaşılır

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Google her geçen gün kendini yenilerken aldığınız temaları google ye göre adepte ediyoruz. Peki soru 1- html5 kodlaması seo açısından ne kadar önemli?

Soru 2- bir sitenin html5 kodu ile yapıldığını nasıl anlarız

Cevaplandı 0
SEO Cihan 3 ay 1 Cevap 115 görüntüleme 0

Hakkında Cihan

Cevap ( 1 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Selamlar,

  Öncelikle sorun için teşekkür ederim. Burada herkesi aydınlatmak isterim bu konuda.

  “Site içi seo” da en önemli noktalardan birisi ise HTML(Hyper Text Markup Language)’dır. Webmasterlar kullanıcıya yönelik çalışmalarında HTML,CSS ve javascript ile kullanıcılara ulaşmaktadır. Burada bazı bölümlerde hatta “arama motoru botlarına” işaretleme yapılmaktadır. “Site içi seo” da en önemli hususlardan birisidir. HTML 4.1 ve daha eski sürümlerde zaten kullanılan h1, h2, h3, h4, h5, h6 gibi başlık etikleri bulunmaktaydı. HTML5’de hem webmaster için hemde arama motoru botları için bazı işaretlemeler geldi bunlardan bir kaçı;

  menü için =
  header yani üst bölüm için =
  içerik için =
  resimler yani img etiketleri kapsayıcısı için =
  alt bölüm yani footer için =

  gibi etiketler bunların dışında internet sitenizde video, ses gibi multi medya kullanmak isteyenler HTML5’den önce flash kullanarak yapıyorlardı. Apple’ın tablet tanımıtında Steve Jobs Flash’ı bitirecek kararı aldıktan sonra internet sitelerinde flash kullanmak özellike apple kullanıcıları için çok zor olmuştu. HTML5’de sadece etiketini kullanarak 3 tür video ekleyebilir, etiketini kullanarak ses dosyaları ekleyebilirsiniz.

  Özet olarak,
  İnternet sitenizi “HTML5” standartlarında kodladığınız zaman arama motoru botları sitenizde menü nerede içerik nerede footer alt kısım nerede gibi soruların cevaplarını bulacak burda “Site İçi Seo”da size fazlasıyla pozitif değerler katacaktır.

  Teşekkürler…

  En iyi cevap

Cevap bırak