Google Kelime Filtresi Nedir Nasıl Çıkılır?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Yaşanan son güncellemeler sonrasında iyi sıralamalarda yer alan bir web sitem, bazı kelime ve türevlerinde çıkmamaya başladı. Bu durumun kelime filtresinden kaynaklandığını düşünüyorum. İlk defa karşılaştığım bir durum olduğu için yardımcı olursanız sevinirim.

Devam Ediyor 0
SEO Matem 3 ay 1 Cevap 122 görüntüleme 0

Cevap ( 1 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Kelime filtresi, Google tarafından verilen ceza türlerinden birisidir. Cezaya maruz kalan web site belirli kelimelerde sıralama alamaz. Bu sorunun oluşmasına neden olan çeşitli faktörler bulunmaktadır. Öncelikli olarak yapmanız gereken şey neden ceza aldığınızı tespit etmek olmalıdır. Şimdi size neden ceza alındığı hakkında bilgiler vereceğim. Bu doğrultuda yeniden gözlemleme yapmanızı tavsiye ederim.

  *Makaleler içerisinde ilgili kelimelerin yoğun bir şekilde kullanılması kelime filtresine girilmesine neden olur. Makaleniz içerisindeki anahtar kelimelerin oranı 1.2 ila 1.8 arasında olması uygundur. Eğer daha yüksek bir oran söz konusuysa makalelerinizi tekrardan elden geçirmeniz gerekmektedir.

  *Aşırı iç bağlantıların verilmesi de kelime filtresine girilmesine neden olabilir. Sürekli olarak yani yayımlanan makalelerden SEO kelimesine bağlantı verildiğini düşünün. Bu durum da filtreye girmenize neden olacaktır. İç bağlantı sayısını ve bağlantı verilen kelimeleri değiştirerek filtreden çıkabilirsiniz.

  *Kelime filtresine neden olan bir diğer durum ise dış çalışmalardır yani backlinktir. Sürekli olarak aynı kelimeye backlink alımı yaptıysanız bu durum da kelime filtresine girmenize neden olacaktır. Bu tip durumlarda eski bağlantılara müdahale edilmemeli. Açık url şeklinde bağlantılar alınarak ve dofollow nofollow oranına dikkat edilerek filtreden çıkmak mümkündür.

  NOT: Kelime filtresinden çıkmak sabır gerektiren bir sorundur. Çoğu zamanın problemin doğru tespit edilmemesinden kaynaklı olarak filtreden çıkmak zorlaşabilir. Bu yüzden sorun tespiti iyi bir şekilde yapılmalıdır. Ayrıca her koşulda 90 günlük bir sürecin sizi beklediğini bilmenizi isterim. Rekabeti yüksek olan kelimelerde bu zaman aralığının daha da uzama ihtimali bulunmaktadır.

Cevap bırak