Google Adwords Kalite Puanı Nasıl Arttırılır?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Google adwords’te reklam veriyorum ancak kalite puanı hep 4-5 civarından yukarıya çıkmıyor. Ve maliyetler de sıralamalar da çok düşük kalıyor ne yapmalıyım ?

Devam Ediyor 0
Adwords lvemios 3 ay 1 Cevap 124 görüntüleme 0

Cevap ( 1 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Google bu konuda 3 büyük önemli kriter olduğunu ifade ediyor. Bunlardan ilki reklamın, anahtar kelime ile alakalı olması yani siz portakal ile ilgili bir reklam girmek istiyorsanız anahtar kelimeler de portakal ve türevleri ile ilişkili olmalı reklamın metni ve başlığı da portakal içermelidir.

  İkinci kriter Tıklama ortalamasıdır. Bunda da sihirli dokunuşlar yapmanız gerekiyor. Reklam metinlerinizi tıklanabilecek hale getirmelisiniz, örneğin ürün satıyorsanız çok uygun fiyat, en iyi fiyat, ücretsiz kargo gibi kelimelerle destekleyebilirsiniz.

  Üçüncü ve son kriter ise Açılış sayfası deneyimidir. Bu da reklamın inmiş olduğu landing page’in reklamdaki metin ve anahtar kelimelerle ne kadar örtüştüğü durumdur. Eğer sitenizle reklamınız alakalı değilse muhtemelen puanınız 3/10’dan yüksek olmayacaktır. Buna ek olarak web sitenizin açılma hızı ve kullanıcı deneyimi de çok önemlidir eğer mobil uyumlu olmayan bir siteniz varsa bu da puanınızı etkileyecektir.

  Bu 3 kriteri incelemelisiniz. Tavsiyem önce farklı reklam metniyle tekrar denemeniz.

Cevap bırak