Google 5. 6. ve 7. Sayfa Cezası Devam Ediyor Mu?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

2018 Mart ayında yaşanan güncelleme sonrasında makalelerim birden bire 5. 6. ve 7. sayfada çıkmaya başladı. Normalde tüm makalelerim ana sayfadaydı. Yaptığım araştırmaya göre 5. 6. 7. sayfa cezası diye bir ceza varmış ama sonradan kaldırılmış diyorlar. Bana bu konuda yardımcı olurmusunuz?

Devam Ediyor 0
SEO İsmail Demirci 3 ay 3 Cevap 144 görüntüleme 0

Cevaplar ( 3 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Böyle bir ceza yok. Yanlış yaptığınız bir şeyler mutlaka vardır. Web sitenizi SEO analiz araçları ile test etmenizi öneririm. Mutlaka size yaptığınız hatayı gösterecektir.

 2. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Aslında google tarafında bu tür bir ceza sistemi yoktur. Manuel işlemlerde de sizi spama almıyor. Sadece diyor ki burada bu sorun var bunu güncellemen gerekiyor. Search console’dan dizin hatalarını kontrol edebilirsiniz. Eğer bir hata görünmüyor ise Ahrefs, Semrush gibi uygulamalar ile içeriklerinize ve makale sayfalarınıza bakmanızı tavsiye ederim.

  Teşekkürler…

 3. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Geçenlerde Google arama kalitesi analisti Fatih Özkösemen bazı durumlarda manuel ceza uygulamaya gerek duymuyoruz webmaster ı bilgilendiriyoruz şeklinde ifade etti. Ayrıca buradaki konuşmasından ben bazen manuel ceza yerine o içeriğin sıralamasının düşürülmesi gibi bir müdahale edildiğini kanısına vardım diyebilirim. Yani içeriğiniz ya da siteniz ceza alacak durumda değil ama cezaya da meyilliyse böyle bir durum oluşabilir. İçeriklerinizi ve backlink ağınızı kontrol ediniz.

Cevap bırak